A nagy szelektálás után az USA-ban is eljutottunk a mentorok háza szakaszig. Itt is látszik, azért hogy nyugaton vagyunk. Hatalmas házak, birtokok és gyönyörű vidékek képei varázsolják el az embert és a versenyzőket egyaránt. A szervezőknek valószínűleg nagyon bele kellett nyúlni a pénztárcájukba! Ahogy a brit változatban, itt is jellemző volt az ismert slágerek és közkedvelt dalok átalakítása és újrazenésítése. Ez néha pozitívan, néha negatívan sült el… Annyi remek produkció volt, hogy biztosak lehettünk benn, hogy a négy mentor kiszór majd néhány olyan énekest is, akinek szintén az élő műsorban volna a helye. A legerősebb talán a lányok tábora így Simon Cowell-re nehéz napok várnak. Kiemelném a már említett Rachel Crow-t és Drew Ryniewicz nevét, de olyan bőséges a remek produkciók listája, hogy én sem tudtam választani igazán. Nos úgy vélem a mentorok sem nagyon tudtak… Estek ki olyan tehetségek, akinek bizony nem kellett volna. De hát ez, mint tudjuk benne van a pakliban. Mellékelem az adás összes videójának elérhetőségét, aki szeretné, az böngésszen közülük. Mivel a következő héten nem lesz újabb epizódja a közkedvelt műsornak, legközelebb az első élő döntőről számolok be.
A brit X Factor nálam klasszisokkal vezeti a ranglistát. A második lő show is fergeteges volt. Persze tudjuk hogy csupán egy nagy összegeket megmozgató, rettentő jól fizető tévéműsorról, azaz médiatermékről van szó. De én már majdnem elhittem, hogy minden valódi. Profizmus ide vagy oda, azért jó ha tudjuk hogy a tévés berkekben azért mindennek van ám forgatókönyve. Igazából az egész média egy szappanopera, amivel minket próbálnak megvezetni és legtöbbször sikerül is. Szóval ezen nézeteimet félretéve a második élő döntő igazán remek és élvezetes volt. Ezúttal is fültanúja lehettünk a néha már felismerhetetlenségig módosított ismert daloknak. A hétvége fináléjában később kieső Nu Vibe produkciója egyenesen sértette a fülemet. Nem csak a magas hangok, de a dance és pop elemekre átültetett With Or Without You egyszerűen szörnyű volt. Bono tuti továbbkapcsolt
Janet Devlin továbbra is remekel, ahogy Sami Brooks is. Nem tudom a britek mint esznek az engem igen csak irritáló Craig Colton személyén. De sokszor szerintem túlmisztifikálják a srácot. A női hangon éneklő Johnny Robinson és a lányok elsődleges kedvence, Frankie Cocoza sem hozta a tőle elvárhatót. Viszont továbbra is érdemes odafigyelni a Rhytmyx néven futó frissen összekovácsolt lánybandára. Szerintem a műsor után is hallunk majd róluk!
Az amerikai X Factor videóit itt nézhetitek meg: Judges' Houses Performance
Az második élő show további dalait itt találjátok: The X Factor 2011 Live Show 2.